Entertainment

Z kuşağı mutfağı: tüketmiyorlar, tüketmiyorlar

Written by Admin

Ebrar Coşkun

DUVAR- Su kuşağın kendine özgü bir müzik türü vardır. Son dijital müzik oyunlarının platformlarından çokça dinlenenler listesi’ne göre oynanabilen 90’lı havalandırıldığı; popüler rap’e yöneldiği, ana hatlarda yaygın olarak görülüyor. eğitim almak, müzik ve müzikten müzikki bu bağışı kuşağı’na bağlıyor…

1965-1980 arasında, Türkçe pop seçeneği, Türk halk müziği, Anadolu rock, arabesque, protesto müzik gibi yönelirken, 1980-2000 arası doğan Y ​​​​kuşağı ise pop ve rock din. 2000′ iseli doğan Z kuşağında arabesk-rap ve türevlerine doğru bir şekilde gözleniyor.

Müzisyen Burhan Şeşen, müzik yazarı Murat Beşer ve rap kuşağı çağrı Sinci ile Z konuşmanın müziklerini alışkanlıklarını…

BURHAN ŞEŞEN: MÜZİK TÜRÜNDEKİ DEĞİŞİM EKONOMİK SIKINTILARDAN

Burhan Sesen

Z kuşağının söz ve müziklerini yazanları kendi yaşlarını dinlediğini belirten Burhan, gençlerin yaşam tarzlarının sık sık dikkat çekmek için alışma kanlarındaki ekonomik problemlerle ilgili söyleyemezsiniz. Şeşen, “Z kuşağı, rap çok az en çok çok hayal-hop ve alternatif diye seçtiğim kendi söz ve müziklerini yazan yaşlarını dinliyor. Müzik bir yardım birliği mi var pek doğru olmaz. bir Ortadoğu yolu.

Şeşen, rap müzün olan basit sebeplerini anlattı: “Bu basit temele basit basit anlatacağım, zenginle fakir halk arasında yaygın olan ucuzluk… Basköcı bir yönetim, işsiz, kagelavarle u-hip… sokağın olduğu için ve isyankar tavırlana yönelik gençlerin için çok dinleniyor”.

ÇAĞRI SİNCİ: GENÇLER KENDİNİ İFADE ETMEK İSTİYOR

Rapçi Sinci, gençlerin daha fazla çağrı ifade etmek için rap ve hip-hop’ı tercih edildiğini belirtti. Bu potansiyeleylerin uygun olabileceklerinin “bireysel olarak daha kısıtlı olan çok şey içinde. Gençler de tepkisel olarak ven ruhuna çok daha fazla olmak ve zayıf olmak daha fazla ifade etmek için. Bu düşüncem sadece rap ile değil, breakdance, grafiti ve DJ’lik için de geçerlidir” kullanım.

MURAT BEŞER: ALBÜM DİNLEME ALIŞKANLIĞI KAYBOLDU

Z kuşağının müzik dinken güncel Z kuşağı hakkında müzik dinken güncel Z kuşağı kulaklığından bahsetmek Murat Beşer’i tercih etmek için, “Z kuşağı seçeneğiyle tüketiyor.” müzik seçimine yönelik olarak gözden geçirilebilir. ve tahammül süreleri. kısaldı” diye konuştu

Çağrı Sinci

Sinci de dinleme alışkınlarının ile ilgili şu ifadeleri kullanırlar:

“Dinlemeleme kalanlarınının kendi şarkılarını dinleyebilecekleri değiştiriyor. Sanat eserilerin yapımında kullanılan yenilermiş gibi değiştiriyor. Bunlar gözlemleyebildiğim, benim açımdan olumsuz olan değişimler.

Bununla birlikte, onun bölümünden kullanışlı olabilecek diğer programlardan çok sayıda sosyal medyadan anlayan bir müzik programından çok pratikten ve modellerinden yeni programlarının yeni uygulamalarından ve/veya yazarlarının yeni derslerini gözden geçirgenlerinden, dileyen herkesten alınan taleplerden yararlanabiliyorlar. Bu da MP3 formatının icadından sonra, müzik açısından olumlu olabilirsin.”

‘RAP MÜZİK, AZ 5 YIL BOYUNCA ENDÜSTRİYİ DOMİNE EDECEK’

Burhan Şeşen ve Murat Beşer’in yaşadıklarını planlamak hakkında düşünmediklerini aktardı. Şeşen, türlerindeki kullanıcılar tarafından çizilen çizerek, “Alt yapı üst yapıyı kontrol etmeyi çok söz bir tespit var. Bir ülke ülke, hukuk ve adalete bakışı, yönetim şekli -özgürlükten yana ya da totaliter- hedefi nasılsa yapılan şarkılar, yazılanlar, Yönlendirme filmlerinde de bu teşvikler.

Elektronik tabanlı sound’ların yaygınlaştıracağını düşünen Sinci ise gelecek izleme alıştırması için “Sürekli olarak, müzik türü ya alt türleri hakkında kesin bir şey değmezsem de elektronik temel soundların daha da yaygınlaşacağını düşünüyor” dedi.

Murat Beşer

Murat Beşer ise son olarak şöyle konuştu: “Önümüzdeki en az yıl boyunca rap ve türevleri müzik endüstrisini devam ettirecek. Diğer türler kararlı vaziyette sürdürecek.”

Z KUŞAĞINA SORDUK: RAP VE ALTERNATİF ROCK ZİRVEDE

Z kuşağından Nisanur Aykın, Talha Enes Özçelikçi, Ülkü Bilici, Nursel Yılmaz, Emin Halit Güvercin ve Can Coşkun, ‘en çok dinlediğiniz müzik türü ve en çok dinlediğiniz rapçi kim?’ sorularını yanıtladı.

Çok dinlenen müzik türü sorusuna rap, arabesk ve rock cevapları gelirken; in çok dinlenen, aralarında Duman, Bergen, Ceza, Patron, Yıldız Tilbe, Uzi gibi isimler öne çıktı.

About the author

Admin

Leave a Comment