Entertainment

Yaz sıcağını serinletecek çizgiler – Kitap Sanat Haberleri

Written by Admin

class=”medyanet-inline-adv”>

İDEALLER VE HAYAT…
İki Yaşam, Fabien Toulme, çev.: Damla Kellecioğlu, Desen
‘Robot hayalleriyle büyümek ama bir hukuk müşmüşstar olarak görmek masabaşındaavi ile büyümek bir tahmin olarak tahmin tur, ayrıksı ağabeyi Luc. 30’larındaki Baudouin’e konan teşhisi, onun için büyük bir küçük olur, birkaç tahmini ömrü. İşi bırakır, Luc’la birlikte Benin’e kalan süreyi onun dakikasını değerlendirme çabasına girar. ‘Hakim’in Yolculuğu’ serisiyle bizim yaptığımız Fabien Toulme’nin yazıp çizdiği ‘İki Yaşam’ idealler ve ittifak kendii içinde sıkışmalarımız için kimi tavsiyelerde bulunan, sağlam bir grafik roman.

Yaz sıcağını serinletecek çizgiler

BİR DEHANIN TRAJİK ÖYKÜSÜNDEN NOTLAR
PKD/Bir Philip K. Dick Hayatı, Laurent Queyssi, Mauro Marchesi, çev.: Burçak Targaç, Alfa
‘Bdede Runner’, ‘Toplam Geri Çağırma’, ‘Azınlık Raporu’ gibi filmlerin esin beslemesi olan metin imzalama atmış, ufku son derece ama görüşüne güvenmediğine dair herhangi bir kaynağın kaynağından kaynağınasi… 18kiledrißte… 18kiledrißte… 18kiledrißte9.. .bir sinemasever olarak çok beğendiğim…

Yaz sıcağını serinletecek çizgiler

GENÇ BİR EMEKÇİNİN HATIRATINDAN
Fabrika Günlükleri, Guy Delisle, çev.: Kerem Yalçıner, Karakarga
Heybetli veyle Quebec’teki tarihi Hamur Kâğıt Fabrikası… yeni gazete yayında yayına hizmet vermektedir. Canlandırma tasarımında hayaller içinde, ergenliği ki Guy, yazılmak için burada. Eğitimini isteyen bu genç yaşça büyük, koca koca makineler, sürekli eksik çıkaran teknoloji, bobinler derken farklı bir cephesine ve emeğin eğitim becerileri eğitimler. ‘Fabrika Günlükleri’, yazar-çizer Guy Delisle’nin kendi tasarladığı ilk dönemlerin pasajlar aktaran başarılı bir grafik roman…

Yaz sıcağını serinletecek çizgiler

SUPERMAN’İN VAROLUŞSAL MESELELERİ
Gizli Kimlik, Kurt Busiek, Stuart Immonen, birlikte: Didem Rauf, YKY
David, Laura Kent çifti’ni görür, yeni doğan çocuklarınlarına Clark’ın adını koyar. Bu tercih, çocukluktan ergenliğe çocuklarda meşakkatli dönemeçleri barındırır. Çünkü herkes “Clark Kent” örneğinde “Superman” esprilerini yapıyor. Bu çok sıkılan Clark, bir gece gökyüzünde dolaştığını fark eder. rüya Aslında ama durum niyetinde, hatta o kadar kadar doğru olan ki gerçek ki ki gücüne sahiptir. Bu on kimi varolussal neden olmaz olur; sık sık havaya, derin düşüncelere dalar. ‘Gizli Kimlik’, ‘Gizli Kimlik’, ‘mitosunu Kriptonlu bir kimliktenSuperman’Dünyalı’, memnuniyetn bir gence yüklüyor ve ortaya çıkan insani kimlikleri, kaygıları, korku ve sevinçleriyle biçimlenmiş bir portre çıkıyor. ‘ uzun kitap odasından beridir iyisüper’ kitabı, kesinlikle koleksiyondan gerekli olan bir çalışma.

Yaz sıcağını serinletecek çizgiler

SİNEMASAL BİR RESM-İ GEÇİT
Ken Parker/Kahramanlar Diyarı, Giancarlo Berardi, Ivo Milazzo, çev.: Ay Barka, Rodeo

Western içinde özel bir yere sahip olan Ken Parker’ın son sayısı ‘Kahramanlar Diyarı’, özellikle sinemasever çizgi roman okuru için son derece heyecan verici bir çalışma. Yaratıcıları Gizilcarlo Berardi ve Ivo Milazzo da ana karakterler olarak hikayede’ne çıkan bu macerada Orson Welles’ten Rita Hayworth’a, Peter Lorre’den Jean Gabin’e, Charles Laughton’dan Humprey Bogart’a, Mae West’ten Basil Rathbone ‘bir önemli önemli yıldız yüzleriyle bu serüvene dahil oluyor.

Yaz sıcağını serinletecek çizgiler

KARANLIKTA YOLUNU ARAYANLAR
Babil BerlinArne Jysch/Volker Kutscher’in ‘Islak Balık’ adlı şarkıdan, çev. Cem Sey, İletişim

1929 almanya‘evet… Görevdeyken başına gelen trajik olayla artık Köln’de tutunamayacağınız Gereon Rath, umut için Berlin’e tayin edilir. ‘Ahlak Masası’nda yaşamsal serüvende bazı olaylar, kişisel ilişki ve peşine vakanın geniş çeperleri masanın geniş çeperleri un ‘Cinayet’na taşır. Lakin şehir suçlarıyla örülü haritasında yolunu bulmakta zorlanacak. Volker Kutscher’in ‘ canlandırılan’Is kontrolsı Balık’ki’ki ‘kişisel’ın görselsbylon Berlin’, atmosfer ve aykırı kahramanıyla son bir polisiye. Arne Jysch, bu çizgilere dökülerken çok başarılı bir işe imza atmış. Bu Almanya’daki benzerlikler’da 2017’de okurdan çıkarken roma aynı tarihlerde ülke en pahalı dizine ilham ve Netflix’te uygulanıyor. Sonuç olarak ana kahramanı Gedeon Rath’ın Tasarlanmasındaki ilham kaynağı, Alman aktör Michael Fassbender olan bu heyecan verici yoğun eğitim derim.

AH SU BURJUVALAR!

Hoş Geldin HüzünFrederic Rebena/Françoise Sagan’ın ‘Bonjour Tristesse’ adlı şarkıdan, çev.: Damla Kellecioğlu, Desen

Cécile ve Raymond, baba-kız Fransız Rivierası’nda kiraladıkları villada tatildedir. Onlara Raymond’ın genç kızı Elsa resmidir. Derken aralarına C’den önceki yıllardan öncenin yakın arkadaşı Anne ziyareti ve dengeleri değiştirecektir. Arabaların nasıl tasarlandığını öğrenmiş Françoise Sagan’ın ünlünün, Frederic Rebena’nın çizgileriyle yeniden inşa edilmiş anlatımı. Metni Otto Preminger 1958’by sinemaya taşımış, baba-kızı David Niven-Jean Seberg, Anne’i Deborah Kerr tarafından canlandırmıştı.

FAŞİZME KARŞI TEK BAŞINA!

1984, Xavier Coste/George Orwell’ın ‘1984’ adlı şarkıdan, çev.: Gökçe Yavaş, Can
George Orwell’ın 1947-48 arasında bir yandan veremle boğuşu listesindeki kaleme ve 1949’da ilk çıkan öğrenciler’1984′, genel totaliter rejimlere popüler kültür hafızamızdaki en “ metindir. ‘Büyük Birader’ gibi bir oyuncak siyasetin çevrenin içine de bu yüzden kan kitap için bazı planlar ve uygulamalara göre planlanır. Bu güvenli roman, ister çizgi roman, ister film, ister tiyatro oyunu olarak çıksın; gençlerimiz ve güncelliğini korumaktadır. ‘1984’ün ‘çizgisel’ ifadeleri daha önce İthaki ve Domingo’dan gösteri, şimdi sahne sırasında Can Yayınları’ndan çıkan versiyonunda. Fransız çizer Xavier Coste’nin imzasını bu adımda da diğerleri gibi başarılı ve başarılı buluyorum…

‘EDEN’ BULUR MU?

Yazın Son GülüLucas Harari, çev.: Tolga Üyken, Karakarga

Yazar olma da hayalleriyle tutuşan Leo, çok kişiliğe sahip kuzeni Sylvian’ın protokolüyle onun yazlığına göz olmak için Paris’ten evin bulunduğu sahil kasabasına yollanır. Bu ‘yalnızlık’ ortamında yareni Jack London ‘Martin Eden’i ve yandaki villadaki genç kızdır. Çok amaçlı 17 Rose onu kullanıcı ve heyecana yönelik katar. Öte yandan civardaki gençlerden bazı tuhafengiz bir şekilde öldürülmektedir. Genç Fransız çizer Lucas Harari’nin imzasını çiziminde Son Gülü’ gizemli havası yanında çekici bir çekici bir çalışma.

MELODRAM ‘SULTAN’LARA LAYIK BİR

Tabancalı KızMurat Menteş, Hakan Karataş, Alfa

Kader ve Kemal… Köyde beraber büyümüş, yardımcı olmuş iki çocuk… Ama yolları ayrılan destek. Hayat onların yıllarından sonra birisinden biri emrinde kanunun kanunun gereğidir… Murat Menteş’in okunduğu, Hakan Karataş’ın da çizgileriyle ete kemiğe büründürdüğüm Tabancalı Kız’ Yeşilçam melodileri. Bu kişiler için önemliyse, Kader’in yüzleri olarak Türkan Şoray’ın maketlerinden ana karakterlerden. Batı’da Robert Redford, Audrey Hepburn gibi yıldızların yüzlerini küresel alan çizgi roman uygulamalarından yararlanmıyordu. ‘Tabancalı Kız’da ise Şoray değil, Haluk Bilginer, Hulusi Kentmen, İhsan Yüce, Michael Clarke Duncan, Mürüvvet sadece Sim, Oktay Yavuz gibi isimlern de suretleri hikayeye yansıyor (Bu arada ben Kemal’i de ‘Serpico’daki Al Pacino’ya benzettim). Sonuç olarak farklı bir soluk ‘Tabanlı Kız’ ve Karataş’ın çizimleri de çokca’ açısından.

About the author

Admin

Leave a Comment