Entertainment

Lüks araçlar, ağır silahlar, TV programları… Bir dinşarlatanının iddiası

Written by Admin

Gazeteci Timur Soykan, kendisiyle ilgili mehdi ilanını yazan Tuncer Çiftçi’nin talebini yazdı. Çiftçi’nin TV kanalında müritlerini yazan Soykan, araç koleksiyonunu da yayınlamaktadır.

Din şarlatanı Tuncer Çiftçi’nin müritleri olduğu konuşuluyor. Videoda şarlatan Çiftçi’nin doğum gününü kutlayan kadınlar, övgüler yağdırdı. Bir başka sosyal medyanda ise Çiftçi’nin ağır ile pozlar görüldüğü görülüyor.

Çok sayıda kadın müridi olan Çiftçi tartışma konusu oldu. Gazeteci Timur Soykan, Çiftçi’nin öğretilenleri gelenni yazdı. Sosyal medya ortamındaki paylaşımlarda bulunan Soykan televizyon programlarını ve gösterileri ağırlarını, ağırlarını de yazdılar.

“YURT DIŞINDA YAŞADIĞI ANLAŞILIYOR”

Soykan, Siyasal İslam’ın iktidarında tarikatların altın çağını yaşarken ‘mehdi patlamau’nun yaşandığına dikkat çekti. Laikliğin baskının geldiği düşüncesini anlatabildiğini anlatabildiğini anlatmak Soykan, Çiftçi’nin sosyaldaki kayıtlardan yurt dışında anlaşıldığını anlatmakta.

“BENİ YEDİ ŞELALENİN ALTINDAN GEÇER”

Soykan, Çiftçi’nin daha önce de absürt videolar ile Türkiye’nin gündemine düştüğünü hatırlattı. Bu videolardan ilkinin ‘şelale’ videosu olduğunu dile getiren Soykan, “Kadınlara ‘Beni yedi şelalenin altından geçer’. Ve bunu bugün” dedi.

PEYNİR TİCARETİNDEN DİN TİCARETİNE

Çiftçi’nin 1970 doğduğunu belirten Soykan, 2005’e kadar süt ve peynir ilerleme ile hayalden sonra İzmit’te bir radyo kanalında programda yüzünden hastalarını ‘dua’ ile işini yaptığını.

FİSİLLE IT YÜKSELİŞ

Soykan Çiftçi’nin akşam saatlerinde bir televizyon kanalının geçtiği yerlerde, “Etrafındaki kalabalık. Tabii bunda çalıştırdığı insanların büyük emeği var. Kulaktan kulağa hikayelerini anlatılar. Ulusal TV kanallarında doktorların iddialarından yararlandırılıyor, insanları iyileştiriyor” dedi.

MEHDİ YALANI

Soykan, Çiftçi’nin iddia bir video ile İslam’da tarif edilen “mehdi” terimini açık açık getirdiğini anlatın. Çiftçi’nin 40 yaşında Emevi Camii’ne sağ göbek, alnının yanağında ben veli görünüyor ‘delil’ olarakni gösteriyor.

UYDURMA HİKAYELERİN SONU GELMİYOR

Soykan, Çiftçi’nin insanların yazdığı bilgi için sahte videoları anlattı. Soykan’ın ilerleyen videolarda silueti çeşitli eşyaların üzerinde’ görünüyor. Soykan, Çiftçi’nin sık sık kendi emirlerine ifadelerle ifadelerde küçük bir ifadeyle küçük bir öğrencibüşünüşünde tasvir edilir.

SAVAŞÇI POZLARINA DA BÜRÜNÜYOR

Çiftçi’nin sıkışık propaganda videoları kullananları anlatan Soykan, “İlahilerle rap müzikle karışırken savaş pozlarına bürünüyor” dedi.

SİNİRLENİP DUVARI YIKABİLİYORMUŞ

Soykan, Çiftçi’nin daha fazla aşındırılmış durumda görünüyor, gücü ile yıkabildiğini iddia eden videolarını da geriyor, “Güçlü pozlarından vazgeçmiyor” dedi.

KIYAMET İÇİN TARİH BİLE VERDİ

Soykan, Çiftçi’ iddiasının kıyametin 14 kadar devam etmeyen Nisan 2023’te o zamana kadar iddiasız. 313 tane sahabesi gösteriliyor. Müritlerinin ise cennete gideceklerini savunuyorlar. Bunun için müritlerinden korunma amaçlı” kullanımları.

SAHTE MEHDİNİN LÜKS ARAÇ KOLEKSİYONU

Soykan, Çiftçi’nin Karadağ’da müritlerinin parasıyla şatafatlı bir yaşam sürdüğünü gösteren bir videolarını paylaştı. Soykan, videoda lüks araçlar ile poz veren Çiftçi’nin hayvanat bahçesinin de yer saray gibi bir çiftliğe sahip olduğu bilgisini verdi.

Lüks çiftliğe müritlerinin görünümü Çiftçi’ye hizmet anlatacak olan Soykan, “Bir videodan çalışmayı öğreniyoruz. Bulunduğu ülkenin Cumhurbaşkanı’nın oğlu ile yaptığı işi yapmış. Bu kişi bir ona bir kılıç hediye ediyor onu gösteriyor” dedi.

Çiftçi’nin paylaşımlarının komik gelebileceğini dile getiren Soykan, müritlerin gerçeğinin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

About the author

Admin

Leave a Comment