Entertainment

HDR nedir, ne ise yarar? – TELEVİZYON

Written by Admin

eğer az çok teknoloji ile iç içe olan biriyseniz HDR modu, HDR gibi terimlere aşinalıklarınızdır. Bu telefonlarda, TV’de, kameralarda, iPhone’u gören kameralarda HDR görme isteyen kişiler.

Görüntü teknolojisinin yönlendirmesi. ilk olarak kameralarda kendilerini tanıttılar. Görüntüdeki görüntüdeki renkler arasında farklılıklar kullanılabilir. Bu HDR durumda modu fotoğraf kameraları için bulunmaz bir nimetti. Düşünüldüğü gibi oldu. kameraya yakın HDR özelliği daha canlı, keskin fotoğraflar ortaya çıktı ve bu da HDR TV’lerde, telefonlarda kullanımların önünü açtı.

Peki HDR fotoğraf ne demek? Android HDR Modülü nasıl olur? TV’de HDR nedir? HDR ile merak edilenlerden daha fazla cevap verna birlikte göz atalım.

HDR?

HDR, İngilizce “Yüksek Dinamik Aralık” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir terimdir ve “Yüksek Dinamik Aralık” olarak Türkçeye çevrilebilir. HDR ilk olarak ekrandan daha sonra tasarım bir teknolojidir, bir çok geniş alanda yaygınlaşarak, saydığımız gibi bir çok malzeme birlette standart hale geliyor.

HDR, hayatımızdan basit tanımla gelişmiş kontrast ve renkler geliyor. Siyah rengin daha siyah, parlak renklerin daha parlak olmasını sağlıyor.

HDR aktif hale getiriliyor, fotoğraflar aynı anda 3 farklı şekilde hazırlanıyorlar ve 4. bir poz oluşturuluyor. Bu 4.polar ve karanlıkların daha karanlık işleniyor, bundan daha fazla faydalanır tarafından ile oluşturularak bize yardım eder.

HDR fotoğraf ne demek? merakınız olan şey, HDR olan tüm farklılıklar için aynı kareyi artık kapalı olarak önce çekinmek. Daha sonra elinizi oynatmadan HDR özelliğinden sonra aynı kareyi tekrar çekin. 2 resim arasındaki farkları incelediğinizde, HDR ne yükseklikten itibaren bu şekilde yaşayarak görülmekte.

HDR ne ise yarar mı?

Biz de anlattığımız HDR, bir ekrandaki parlak renkler ile koyu siyahlar arasındaki ilişkileri arttırmaktadır. Aslında temel amaç renklerin doygunluğunu arttırarak renkler arasında renklendirmedir.

video kameralar, bir görüntü yakalamak için bir kişiden bir poz çeker. Bu, bir yaranın daha parlak noktalarının fazla pozlanabileceği gelirken, bir küçük küçük yapılardaki doygunluğun daha fazla gidişi anlamına gelir.

Bir gözden kaybolabilir. HDR gözatlarımız HDR aralığında aktifken bir gözlerimiz daha net olarak görecektir. hedef hdr resimle, mod aktif iken resmi yan yana yanamızda bariz olarak bir kalite farkı olmayan.

HDR video ne demek?

HDR çekim Görüntüle elde edilen video, parlak renklere daha koyu siyah, karanlık bir bölgeden video kalitesi göze çarpmayan videoya göre çok daha fazla tüketilen videodur. Çünkü renkler arasılık üst düzeydedir ve parlaklık daha kolay. Bu da HDR videonunn artacağı anlamına gelir.

HDR video Android phonefonunuzdan için, iPhone’dan yada kameranızdan HDR özelliğinden faydalanılması gerekmektedir. Video kaydında otomatik olarak HDR kaydı yapılacak.

HDR video ile planlamadaki renk değişiklikleri, karanlıktaki doygunluk noktasındaki hedef olarak hedef olarak. HDR resimlerden farklı olarak HDR video dinamik bir yapıdadır.

TV’de HDR nedir?

Bir TV görüntüsünün aracının en önemli iki faktörü, kontrast veya TV’nin olumlu olarak/karanlık ile ilgili bağlantıdır.

TV’de HDR nedir‘in kısası; Öncesinde daha önce HDR’ye sahip bir TV ekranının, HDR olan bir içerik ile buluşarak renk ve parlaklıkların daha canlı olarak görseldir.

TV’de HDR özelliğinin gerçekten ifade edebileceği şey, TV’de HDR filmlerini ve TV dizilerini gösterebiliyordur. Yani HDR olan bir içerik yoksa TV’nin HDR cihazının çok da bir anlamı yoktur.

Gerçek bir HDR kalitesi için, HDR TV’nin HDR’si bir müzeden yanadır. Günümüzde izlediğimiz TV dizilerinin, filmlerinin çoğu HDR desteklemez sadece TV’de bulunuyorsa, onu kullanmak için alternatifleriniz bulunuyor.

Popüler dijital kanallardan Netflix, Amazon gibi oluşumlardaki bölümlerden çoğu da HDR’dir.

Yoldaş HDR nedir?

İlgili kişi telefon ve TV teknolojilerinde olduğu gibi kullanılan HDR kamera‘de bir kontrast karşılaştırmasını ifade eder. Kamera, bir fotoğraf makinesinde yada akıllı telefonda kullanılabilir.

HDR ise kamerada kullanılan bir yazılımdır. HDR yazılım teknolojisi ile kamerada 3 farklı pozdan elde edilen daha bir 4. pozdan oluşturularak elde edilir ve kullanıcıya aittir.

HDR ekran yazılımın içeriğinde kullanılan haline geldi: HDR kullanılan ekran teknolojileri HDR ekran olarak anılır.

Android HDR nasıl oluyor?

Android telefon, tablet HDR nasıl olur merak uyandıran telefon modellerine göreler.

Android telefonda kamera açıkken herhangi bir yerde HDR simgesi. Üzerine dokunarak aktif/pasif arasında geçiş yapabilirsiniz. Diğer Android modellerinde ise kamera ayarlarına yeterli olur. Cogu Android akıllı telefon HDR özelliği bulunmaktadır.

Özellikler açısından zengin olan telefonlarda HDR çekim çevreler vardır. Aktif etmek için kamera konusunda biraz bilginiz ve HDR kapsamındaki yerlerde aktif olmak için yeterli olacaktır.

iPhone HDR nasıl oluyor?

iPhone ev HDR nasıl olur meraktan alışverişlerde android telefon çok farkı yok.

iPhone modellerinde kullanımda üst bölgesinde HDR küçültme. Ona bir kez basarsanız, çizgi üzerinde belirecek ve HDR modun hale gelmek anlamına gelir. Tekrar basarsanız HDR yönetmenliği üzerinde bir çizgi gelecek ve HDR durumu kapanacaktır.

TurleriHDR

HDR’nin bir kaç standarttır. İşte göreli HDR türleri:

HDR10?

HDR10 ve yaygın HDR standardıdır. Bu TV’niz HDR’yini söylüyorsa, en HDR’u desteklemeñlığı10 vardır. HDR ile ilgili standartlar ile ilgili olarak ilerlemek için gereken bir işlemden geçmekte olan büyük ilerlemeden geçmektedir.

Ayrıca HDR10, tüm ışıklardan oluşan bir ışık için bir dizi sahip olduğu anlamına gelir. Filmdeki bir sahne çok parlak veya çok karanlıksa bu sorun olabilir ve TV bunu telafi etmek için filmi geri kalanını daha açık veya daha koyu hale getirir.

HDR10+?

HDR10+ standardın tüm iyi kullanır ve10. HDR10’a göre daha yüksek parlaklık ve kontrast seviyelerine sahip ve dinamik meta verileri”statik.

Bu, ışık çekimin çekimden çekim yapabileceği anlamına gelir. HDR10+ ayrıntılı açık kaynak kodludur ve onu kullanmaktır, ancak kullanımı HDR10 kadar yaygın değildir. Bu biçimlendirme girişimi kadar ki tek içerik kanalı Amazon Prime Video’dur.

Dolby Vision Nedir?

Dolby Vision, Dolby tarafından oluşturulan ve lisanslanan özel bir HDR standardıdır; bu, ekran üreticilerinin bunun uygulamalarıa sayısı için belirli bir ücret ödemesi anlamı gelir.

Bunden onu Dolby GörüşHDR10’dan daha katı sisteme sahiptir gelişmiş teknoloji ile çok daha ayrıntılı görüntü üretmektedir.

HDR10+ gibi Dolby Vision da sabit değil, dinamik meta ya da.HDR10 ve HDR10+’dan daha fazla renk gösterebilir. Ancak çoğu TV ve video hizmeti hizmeti Dolby Vision’u desteklemez.

Yani bir TV, monitör HDR olsa bile içerik Dolby Vision desteklemiyorsa bu, kaliteden onaylanmayacağınız anlamına gelmiyor.

HDR içerik servisleri

Su ne kadar standart TV HDR’yi genel olarak desteklemese de bir çok dijital video kanalını içerik servisleri HDR’yi düzenler.

İşte HDR, HDR10+ ve Dolby Vision tarafından dijital film, dizi, video artışı:

dijital içerik servisi HDR10 HDR10+ Dolby Görüş
Amazon Prime Videosu Etkinlik Etkinlik Etkinlik
AppleTV+ Etkinlik Hayir Etkinlik
Disney+ Etkinlik Hayir Etkinlik
Maksimum HBO Hayir Hayir Hayir
hulu Hayir Hayir Hayir
Netflix Etkinlik Hayir Etkinlik
Youtube Etkinlik Hayir Hayir

About the author

Admin

Leave a Comment