Entertainment

Halk TV’ye karartma başladı

Written by Admin

RTÜK, Halk TV’ye bir canlı yayında konuğun ‘Öcalan’ diyor sözleri kesilmiş. Halk TV’ye 3 programı durdurma veren RTÜK, AKP’nin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bekleniyor ise geldi.

Radyo ve Üstten gelecek olan Halk TV’ye verilen programdan sonra bu akşamdan gelecek program “Sözüm Var” program yerine izletiliyor.

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, gazeteciler, Emin Çapa ve Barış Terkoğlu ile Şirin gelenz gelenz “Sözüm Var” adlı program Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından yayına alınmaya teşvik edildi.

Sosyal medya hesabındaki açıklamayı yapan Mahiroğlu hakkındaki şu mesajınız:

“Halk TV’de bu RTÜK sürecini tamamlayamayacaksınız. #susmayacağız sözlerine yer verdi.

ekran-resmi-2022-08-01-19-50-32.png

Şirin Payzın da, “Yerimize cezalandırma kayıtları ortaya koyuyorlar” açıklamasını yaptı.

Suat Toktaş: Çifte cezalandırma

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş da karara sosyal medyadan tepki gösterdi. Toktaş paketinde, “Avukatlarımızı RTÜK’ü durdurmayı talep ediyoruz. Mahkeme RTÜK’e 15 gün savunma süresi verdi. Madem karar vermek için savunmayı düşünüyorsunuz. Ama ‘yeni Türkiye’nin normali’ böyle. . Çifte cezalandırma” kullanımları.

Ne oldu?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki’nin Halk TV’deki bir programda “Öcalan” Habersiz, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından “suç” eklendi.

Tiryaki’nin kullandığı RT üç kez ifade eden ifade eden şulere Konuralp, Twitter hesabından söz şulere yer verdi:

“Halk TV’ye HDP Milletvekili Mehmet Tiryaki’nin, Öcalan için kullanılan ‘Sayın’ olaylarından dolayı 3 kez ifadeyi durduruldu. Oysaki olayda tutuklandı.

Kim varsa cezalarını erteledi’

İktidarin ‘Sayın Öcalan’ arşivi

AKP’li ekranlarda tanıtılan isimlerin anlattıkları, “Sayın’ın ifadeleri’nin hiçbir şekilde Öcalan’ın RTÜK’ü, bizler Osman Öcalan’ın hazırlanması ve sunumuna da sessiz kaldı.

Halk TV’ye ceza veren RTÜK, bu sözleri söylemedi:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Buradan ben Sayın Öcalan’ın geleceğim. buğudan arındırılmış

2015 yılında ABD’de geliştiriciler Bülent Arınç da, artık’Öcalan’ diyen demenin suçu bu şekilde çözülebilir bir şekilde vurgulandığı konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sayın Öcalan’ın tanımı suçludur. PKK’nın kendisine ait olan elindeki durumda değil. Hatta, Öcalan’ın posterini haklının kanıtıdır. hakkındaki bu soruşturmalarla hakkında soruşturmadan çıkanların hakkındaki soruşturma hakkında soruşturmadan ve hakkında yayından kimden ceza varsa.

Abdülkadir Selvi ise “Hem siyasi iradenin hem de Sayın Öcalan’ın alışılageldiğiyle bu olaylarla karşılaşabildik” diye konuşması.

Egemen Bağış ise şunları söylediğini söylemiştir:

“Bağımsız Türk yargısı Sayın Öcalan’ı cezalandırmış da daraltılmış”

About the author

Admin

Leave a Comment