Entertainment

Gurbetçi Festivali basladı

Written by Admin

Model araç ve motor kentten Yeşil Karaağaç Mesire Alanı’na kadar düzenleme kortejin sona erdi, yeşilin ve mavinin buluştuğu yerlerle hazırlık etkinlikleri düzenlendi.

Daha önce geniş kapsamlı iki festival için imza atan Uşak Belediyesi’nin yazıldığı kadar büyük bir tatil için her şeyde yer aldı.

AK Parti Genel Başkan, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin ve yanında şehir dışından gelen çok sayıda belediye binası ile, Uşak’tan çok sayıda programa; AK Parti Milletvekil Mehmet Altay ile İsmail Güneşleri, Belediye Başkanı Mehmet’in, AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, protokol üyeleri ve onun yaştaki şansını sahipleniyor.

Alanda bir konuşma yapan Genel Başkan Mehmet Özhaseki, eski zamanların peşinden koştuğuna koştuğuna güç yetiştiren bir satıcıdan işaret etti.

Türkiye’nin önünün açık olduğuna vurgu yapanlar, “Biz büyüyen bir milletiz. Daha çok güzel isler yapan bir milletiz. Başımızda Cumhurbaşkanımız öncülüğünde çalışan, gayretli, dirayetli bir var. İnşallah gelecekler için daha iyi olacak.” Burada, bir aradalık kapsamında yapılan çalışmalarla ve hafif uyarlamalara değindi.

Yaptıkları ziyaretlere ve anketlere işaret eden Genel Başkan yardımcı Özhaseki, “Mehmet beyi zamanda biz işinden gücünden koparıp getirdi. Anketlerde herkes diyor ki, Mehmet üst düzey insan. Allah’tan korkar, kul hakkında riayet eder, yetim malına uzatmaz. Hakikatten anketlerde bunu görüyoruz ama herkesin da işe gelirken kendi özel otomobili ile bile takdire değer. Allah razı olsun”. dedi.

ÇAKIN: “GURBETÇİ VATANDAŞLARIIMIZ İSTEDİ, BİZ DE YAPTIK”

“Geçtiğimizde iki güzel festivali hayata geçirmişti. Gurbetteki hemşehri Uşak’a geleceklerilerimiz, gelecek için de bir etkinlik amaçlı kullanım için iletti. Bizler de bu talebiyle yola çıktı.” diyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın konuşmasına devam etti:

“Yeşil Karaağaç Gölü’nü de 450 bin metrekarelik bu alanda bir rekreasyon çalışması başlatmamıştı. Bu herkesin ilk etabı olan mesire etrafı tamamlanmış ve bu festival bir yandan onun anlamı olan da geliyor. Hem çocuklara sosyala bir alan kazandırmaktan hem de memleket hasreti gurbetçilerimizi böyle renkli etkinliklerle ağırlamaktan mutlu olacak. Festivalimizin iç iç içinde arzulanması ve dört gün boyunca tüm özel olanaklarla buradayız.” diye konuştu.

BAĞLARI GÜÇLENDİRECEK ADIMLAR GELİYOR

Aynı zamanda kendi yurtlarında, kendilerinden daha fazla darek, gençlerimizin, yurt dışından deneyimlerinden, kendilerinden olanlardan daha fazla darek, gençlerimizin, yurt dışından deneyimlerinden, kendilerinden yakın olanlardan oluşan kişilerle bağlantılı olan kişilerden oluşan yurt dışından kendilerinden, kendilerinden yakın olanlardan oluşan kişilerle bağlantılı olanlar olarak da üzerimize düşenleri anladığınızı düşünüyoruz. Gerçekte hayal etmek için planlarımızı yapmak için bu festivalle birlikte bir yurt dışında yaşanacak olan şeylerle yaşamak için bir araya gelmeyi planlamayı planlıyoruz. Bu yük taşımacılığı da gelmiş durumdayız.”

ETKİNLİKLER GECE BY DEVAM ETTİ
Çocuklara yönelik çocuklara yönelik uçaklar şenliği. Daha sonra göl üzerinde Flyboard içinde ve doğada cirit maçı yapıldı. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da ata binerek cirit müsabakasına dahil olan, görüntü görüntüsü ortaya çıktı.

Fidan dikim elde etmek ile devam eden program, akşam bitim Altan Show, Rafadan Tayfa Müzikali, Uşak Oyunuşak oyunu ile devam etti.

Final ise Uşak Kent Orkestrası’ndan geldi. Birbirinden güzel eserler ses olan orkestra izleyenleri büyüledi.

About the author

Admin

Leave a Comment