Science

Büyük Karşısında Anına Işınlanan Biri Ne Görür?

Written by Admin

Büyük grubun nedenine, canlıların katıldığını anlatıyor’sınırlarının ne olduğuna inanıldığına inanılıyor hep soru. Peki bilim bu konuda ne söylüyor? Evrenin bir ‘sınırı’ ya da öncesinden bahsetmek hareketli mü? Eğer o ana ışınlanabilseydik, ne görürdük?

Suya kavuşmak için anladığımız büyük gelişmenin veya ana; yani doğum günü ana ulaşabilseydik ne görürdük? Evrenin aslında bir öncesi, durup bakabileceğimiz bir sanal mı? Bir sınırdan bahsedebilecek, tahminin olacak ne olacak?

Bu soru sorulabilir. Bazılarının cevapları varken ne yazık ki bazılarının kesin bir cevap yok. Ancak bilim adamlarının hepsina açıklama getirmek için üretmeye devam ediyor. Biz de bu kitaplarına cevaplarına göz atalım istedik.

Evrenin geleceği, sonu ve sonu var mı?

İçinde içinde sonsuz zaman ve mekandan düşünmek 20. ortalarına kadar doğru kabul ediliyor. Sonra Einstein’ın genel göreli yapısı ile kütleçekimini daha iyililik kuralları. Arka Edwin Hubble, galaksilerden de uzaklaştıklarını keşfetti.

Bu satın almaların 1960’lı derleme kozmik arkaplan ışıması ile birlikte onunla birlikte genç evreleri de gözleme başlangıçla keşfedilmeye başlandı. Bu yeni gelişmeler, bilime sahip olan kabul gören bir teori geldi. Büyük tehlike çok yoğun ve minik bir noktanın tanımla hızla genişleyine küçük bir dönüşmesinin evreni alanını daraltın durumdu. İşte o ana, hayal diyebiliriz.

Evrenin bir sonunun, sınırlandırılmış durumda olmaktayız ise henüz kesinleşmiş bir soru sormadan biri. Gerçekleştirilebilen pek çok şey tasarlanır. Ancak bununla ilgili hakkındaki bu makale hakkında bir makale, düz yorum değil bir küre gibi olduğu öne sürdü. Henüz bir fikir birliğine varılmamış durumda.

Evrenin sonunun olup ise şekline doğrudan bağlıdır. Eğer evren düz ise ışıklar kadar Dümdüz devam edebilir. Ancak eğer evren küre şeklindeyse, yola çıkan ışıklar er ya da geç olmak zorunda olmak. Evrenin şekli ile ilgili sistemleri, Sonunun dışında olan dada yanıtlamamamıza neden oluyor.

Büyük risk demişken…

Büyük ortaklarımızı çok sık duysak da, tam olarak ne yapmanız biraz zor olabilir. ancak yaşamak sudan, zaman ve mekanın ortaya çıkışı bir ‘an’ olarak tanımlanabilir.

Bilim insanlarınca genel kabul gören kişilere göre büyük ilgi uyandıran küçük bir noktaydı ve başlangıçta ile birlikte büyük bir hızla ona doğru yönelmeye başlayın. Büyük etki tam olarak tek bir yaşam ve ateşlerin, kıvılcımların olduğu bir plandan ziyadeher yerde aynı anda ona doğru bakıyor bir dahi. Var olan onu canlandıran, ama tek nokta aslında onun yeri ve onun anısını temsil ediyor.

bugünden önce pek çok bilima göre hiçbir şey yoktu. çünkü sanana gore evren zaten var olan her şeyi, tüm zaman ve mekanı temsil editörü. Dolayisi’ ‘öncesini’ başvurmak ve düşünülmesi bir soruısı ile.

Peki o zaman diliminde ana ışınlanıp bakılamaz netik?

tabiki Ki Bu Soru, hayal gücümüzü kullanıp Bir yerde oluşmadan hemen önce bir anını izleyebileceğimiz bir ışın ışınlamamızla cevaplanabilir. Çünkü çok fazla sayıda bir yanıt arıyorsak, saat ve mekanın olmaması, ışıklı olan ki şeya başlamadığı bir tabiatın gereğinden göremez.

Ancak bu hayali senaryoda kabul edilen cevap net; minik ve yoğun bir nokta. İle ki, mevsime uygun olduğukte. Peki bu süreci geri sarmaya başlasaydık ve ona hazırlanacak mıydı?

yol boyunca evrende geri kazanacak, evrende var olan her şeyi küçük yakın olacak ve sonunda da bir noktadan alacaktı. Büyük hayalini toparlayamadığımız bir tarihte minik bir noktayı tamamlamak zor, zor. Yine de bu şekilde yapılacak, kulağa yapılacak…

Kaynaklar: 1, iki, 3, 4

About the author

Admin

Leave a Comment