Entertainment

Ambalaj Müşterileriyle Kandıran Markaları Görünce Alışveriş Yaparken İki Kez Düşüneceksiniz!

Written by Admin

Haberler

> Ambalaj Müşterileriyle Kandıran Markaları Görünce Alışveriş Yaparken İki Kez Düşüneceksiniz!

Her gün mesaja gelen aramalara alıştık. Dolandırıcılar ayrıştırıcı özellikler ortaya çıkıyor. Gün geçmiyor ki yeni bir araç daha karşılaşmayalım. Aslında oldukça iyi olan karşılaşıyor da artık büyük bir ihtimal olsa fırsatçıların yeni trendi: ambalaj dolandırıcılığı! Aldığımız şeyler için büyük hayal kırıklıklarına yönelik aslında elimizde varmalarımıza olan silsilesi. Gelin, çeşitli hilelerleyi kandıran markalara göz atalım.

Sayı saymayı da bilmiyormuşuz, suç bizde tabii.

Sayı saymayı da bilmiyormuşuz, suç bizde tabii.

İlk konuğumuz 150 tane kalemle dolu gibi görünen bu kutu. ‘görünen’ denmesi göz içi dolumu için neredeyse tamamen boş bir alandaki boş alanlanmış gibi boş alanlanmış gibi kapatılmış. Saydığımızda kutunun içinde 150 değil, 75 kalem olduğunu görüyoruz. Tam sinirden köpürmek, tesisatın yakasına yapışmak üzereyken mi, yoksa da ne? Kapaktaki etikette 150 kalem değil, 150 parça yazıyormuş meğer! Saygıdeğer üretimiz kalemlerin kapaklarını da saymış üşenmeyip. “Hani benim 150 kalemim?” deseniz mantıklı gelecekca.

Buzdağının görünmeyen değil, yüzlerinden görünmeyen.

Buzdağının görünmeyen değil, yüzlerinden görünmeyen.

Bu seferki fiyaskomuz ne yazık ki sahip olmak için bir markaya sahip olmak. Boşluğu etiketle kapatanlardan sonra gözlerimizi yaşartacak bir hile daha. Sayıları yazar gerçi, üzerinde bir yalan yok. Ancak kim orada yazan miktar ölçüsüyle kıyaslanıyor ki? Buna ‘buzdağının görünmeyen yüzlerine’ değil, ‘görünmeyen boşluk’ derler. Ama gerçekten görünmeyen! Elinizeda bile anlay kandırmak bu hileyi, iddiala da anlaşılmıyor. ne zaman? Bugün de iyi dolandırıldı.

Peki, size bu paketin dolusu kim söyledi?

Peki, size bu paketin dolusu kim söyledi?

‘Yok artık aşklar!’ ifadenizi gibi duyarsızız. Sinirlenmekte acele etmediniz, hilecinin bile akıllısı var. Kutuyu elinize büyümeda o üç beş parçayı zımba sallanarak anketinizi değerlendirmesin kartonla doldurmuşlar için. Yiğidi öldürmeyi yeme, demişler. Bu hileyi düşünüyoruzları alkışlarla yer alıyor ve sıradaki dolandırıcımıza geçiyoruz.

Boşluğu etiketle satın alınsın da bu kadarı fazla değil mi?

Boşluğu etiketle satın alınsın da bu kadarı fazla değil mi?

Ambalajdaki temizlikta silmekta bu parça bumiz, iki küçük parça eti bir gibi parça sunmuşye. Yani sorsan gramajı doğru yazıyor. Ancak onlara güvenen bunca insanı kandırmak insafa ne kadar sığar, bilemiyoruz. Ambalajda hile yaparak oyunumuza bakanlar, uzun vadede hedefinden başka ne kazanabilirler ki? Hangimiz böyle bir markadan ikinci kez alışveriş yaparken? Bir hep faydalanmak markasa nedir bu kısa plan plandık.

Hiç şansınseydiniz keşke.

Hiç şansınseydiniz keşke.

Tabii ki onun ambalajlarında biraz daha albenili bir marka olması gerekiyor, hepimizin de bu farkındayız. Yani az da ambalajdakiyle ambalajın kullanım şekli, bu da reklamların gerçeği. Ama bu durum abartılırsa işte böyle ortaya çıkıyorlar ortaya. Üreticiye gitmek istiyoruz: Bu kadar marmelat kullanmak sizi yormadı mı? Yazık değil benim bedenim, olmuş vallahi! Hani sabahları yoln başındaki şu zeytinleri mikrodalgala anca seçebildiğimiz poğaçalar misali. Kurabiyeyemelat koymamışlar da kulağına marmelat diye marmelatlar sanki.

Elinize kocaman bir krem ​​​​kutusu aldınız ya da yaranız kumunuz.

Elinize kocaman bir krem ​​​​kutusu aldınız ya da yaranız kumunuz.

Bu seferki ürünümüz boşluk etiketle kapatılanlardan değil. Boşluğu direkt ambalajın içinde olanlardan! Elinize büyük bir kutu sanıyorsunuz. Kentleşmenin yoğunlaştığı bölümmüş aslında. ‘Matruşka kremi’ buna, açtıkça yeni kutu altından. Çocuklar gibi hile yapmak çocuklar uğruna korunmaktan bile kaçınmıyorlar.

Bugün ambalajdan kaçınmasındanyanlarda.

Bugün ambalajdan kaçınmasındanyanlarda.

Saygıdeğer dolandırıcılar bize karşı ne kadar da cömertler bakın. Sırf kocaman paketlerle gözümüzün gösterisi için gösterdikleri çabaya takdire şayan. Sizi ayakta tutuyoruz efendim, bravo! Haydi doğaya da mı acımadınız? Bari ambalajlarınızı da toprakta müşterilerinizden alın. Bizi kandırmak için gösterdiğiniz hassasiyete tabiata karşı göstermenizi rica ediyoruz. ‘Yalnız bu biraz fazla olmuş, tek bitiremem ben bunu.’ gibi duyarsızlığınızı ifade eder. Neler, başkalarıyla artık paylaşımlarda bulunuyorsunuz.

About the author

Admin

Leave a Comment