Entertainment

3 Boyutlu Filmler, Tarih Boyunca Hangi Yollardan Geçerekki Haline Ulaştı?

Written by Admin

3 boyutlu senaryolar, özel plan ve büyük bütçeli gi rekor kırlarıan aksiyon ve maceraşe içinde yer almak için tasarlanmıştır. çoklayıcılarlerde yaygınlaştı. 3d filmler yeni bir trend gibi görünse de, 3 boyutlu teknoloji yapımının ilklerine kadar uzanıyor. ayrıca, 21. önce. yeniden canlandırılmasından 3d filmler için yüksek popülerlik iki dönem olmuştur.

3 sinema bileti satışları, kişilik deneyimlerini paylaşmayan kişilerdir. Bu, pek çok yorumcunun mevcut 3 boyutlu film trendinin gerçekleşebileceğini ilan edebilir oldu. ile ilgili, 3 boyutlu filmlerin belki de tahmin edilebilir bir boyuttaki – yeni izleyicilemek için yalnızca 3 film teknolojisinde bir olması gerekir.

3d filmlerin kökeni

ilk film öncüleri, 3 boyutlu film yapımı için teknolojiyi araştırdı, ancak hoş olmayan ticari sergi için hem görsel olarak hem de teknik olarak yeterli olacak bir süre boyunca açmadı.

Çocukların başında ilk filmler çekilirken, İngiliz mucit william frise-greene ve eugene amerikalı gibi sinema öncüleri 3 boyutlu film yapımcılığını denediler. Ayrica, Edwin S. porter’ın new york stüdyo bir defalık üssü) son film, niagara şelaleleri’nin manzaraları da dahil olmak üzere 3 boyutlu sahnelerden etkileyici. bu ilkeldi ve o küçük karakterler için 3 boyutlu filmler için çok az ticari okuyucular, özellikle de “2 boyutlu” senaryolarla bir hit.

1920’lerde ek olarak yer’ ve yaşanmış olan ve mekanda sergis’den 19 “stereoscopik” adlı bir dizi 3 film içeriğinde yer aldı. Bugün olduğu gibi, izleyicilerin özel gözlükleri takmaları. in yıl sonra amerika devletleri’nde mgm “audioscopiks” benzer bir seri.” gösteri izleyicileri kısa bir süre heyecansa da, bu erken 3 boyutlandırmayı oluşturmak için büyümek için bir parlama yaratma ve bu da onu metrajlı filmler için hale getirmedi.

1930’ların başında, filmin yapımcısı polaroid’in yaratıcısı edwin h. toprak, polarize ışık kullanımıyla iki projektör tarafından yansıtılan iki farklı görünüm (biri sol göz için göz için) boyut ölçü parlamayı azaltan yeni bir 3 hedef hedefiniz. önceki 3 süreçten çok daha kapsamlı ve görsel olarak olan bu yeni süreç, ticari 3 boyutlu değerlendirme süreci kıldı. de, stüdyolar 3 boyutlu filmlerin yine ticari uygulanabilirliği konusunda şüpheciydi.

Edwin H. Arazi

1950’lerin 3 boyutlu modası

Artan sayıları artan amerikalı televizyon satın aldıkça programlarından düşmeye başlayacak ve izleyicileri çekmeye yönelik seyircileri geri çekilmek içindi. Bazı tahminler renk özellikleri, geniş ekran projeksiyonları ve 3 boyutlu filmlerdi.

1952’de radyo yıldızı arch oboler, doğal görüş‘da doğuya afrika’daki insan yiyen aslanların gerçek teknolojisine dayanan bir macera filmi olan şeytan bwana‘i yazdi, yönetti ve üretti. bu 3 boyutlu süreç etkileşimi mücitler milton ve julian gunzburg tarafından geliştirilen. gösterik için iki projeksiyone ve izleyicilerin efekti için görmek için gri gözlüklü gözlüklü gözlüklü.

onun büyük stüdyoda daha önce gunzburg’un 3 boyutlu geçtiğinden (mgm dışında, satın almış olsa gerek kalmayacaklarına kavuşabilir), oboler hayata “bwana şeytan” filmini bağımsız olarak yayınlanır.

film bir başarıydı ve iki ay içinde daha fazla şehre doğru. 3d’nin reklamı satın aldı.

bwana’nın gerçekleşmesin, 3d cana yakın olmak büyük bir başarı elde etti. dikkatn dikkat çekici erken vuruş, korku filmi ve dönüm noktası balmumu ev filmiydi. sadece 3 boyutlu bir film değil, aynı zamanda stereofonik sese sahip ilk geniş versiyon filmdi. 5.5 milyon dolarlık gişe hasılatı ile house of wax, 1953’ün büyük hitlerinden Seyirci ve Vincent Fiyatı‘ın onu bir korkutma filmi yapacak rolde roldü.

Kolombiya, 3d teknolojiyi diğer stüdyolardan önce benimsedi. kara film (man in the dark), korku (13 hayaletler, tepedeki perili ev) ve komedi (kısalar “hayaletler” ve “geri teptiğim için üzgünüm”, dahil olmak üzere çeşitli türlerde ortaya çıkanlar ile columbia 3d’nin kullanımında bir yol olarak). kanıtladığını kanıtlamıştır.

daha sonra ilkel ve mgm gibi eğitimler her türlü film için 3 okumaya başlamaya başlayın. 1953’te walt disney studios, ilk 3 boyutlu kısa çizgi film olan melodi‘yi yayınlıyor.

bu 3 boyutun özeti, öp beni (1953), alfred hitchcock’a cinayet için m’yi ara (1954) git kara lagünden gelen yaratık (1954) içerikli içeriklidir. 3 boyutlu projeksiyon için çift projektörle bağışlanmamış tiyatrolar için düz versiyonlarda yayınlanmıştır.

bu 3 boyutluluk kısa sürdü. projeksiyonla hataya düşmemeyi ve izleyicileri etkilemek 3 boyutlu filmlere maruz bırakıldı. geniş ekran projeksiyonları gişede daha başarılıydı ve geniş ekran tasarımı yeni tasarımlar gerekliken, 3 boyutlu teknolojide bu kadar yaygın olan ölçeklere sahip olmalıdır. bu ilgili oğul 3 boyutlu filmi 1955 yapımı yaratığın intikamı, kara lagünden gelen yaratık Filminin devamı özelliğiydi.

1980’lerde 3d’nin dirilişi

1966’da şeytan bwana Yaratıcısı Arch Oboler, uzay görüşü adlı yeni bir 3 boyutu kullanmasıyla kavramı 3 boyutlu bilimkurgu filmi köpük‘ı yayınlıyorum. özel bir kamera lensi kullanarak, 3 boyutlu filmler sıradan bir film kamerasında tek bir film ile çekilebilir. sonuç olarak, balon sergisi için yalnızca bir gereksinime duyu ve donanımdan kaldırdım.

bu çok gelişmiş sistem 3 boyutlu çekim ve projeyi pratik hale getirse de, 1960’ların gerisinde ve 1970’lerin pratikte uygulanabilirliği. dikkate değer istisnalar arasında 1969 x dereceli komediler hostesler 1973 yapımı Frankenstein için et (andy warhol tarafından geçiliyor) yer alıyor.

ikinci büyük 3 boyut trendi sana doğru geliyor! (1981). 3d, özellikle bir korku serisinin “filmi olan” 13. cuma bölüm ııı (1982), çeneler 3 boyutlu (1983) git amityville 3 boyutlu (1983) korku treni için hızla tanıtım oldu. 1950’lerin altın’ndan 3 boyutlu filmler de tiyatrolara yeniden gösterime girdiler.

1980’lerin 3d dirilişi, 1950’lerin ilk çılgınlığından bilis daha kısaydı. birkaç büyük stüdyo 3 boyutlu film yapımcılığına geri dönüş ve 1983 büyük bütçeli 3 boyutlu bilim kurgu filmi spacehunter kar elde edemeyebilecek, çoğu stüdyo 3d teknolojisini terk etti. özel, ilk 3 boyutlu animasyon filmi olan abra kadabra görüldü.

imax sees temalı eğlence parkı

yerel sinema salonlarında 3d daha az yaygınlaştıkça, tema parkları ve dev boyutlu projeksiyon sistemi imax gibi “özel cazibe” mekanları tarafından tasarlanır. kaptan eo (1986), jim henson’s muppetvizyon 3 boyutlu (1991), s2 3 boyutlu: zaman içinde savaş (1996) gibi tema programı cazibe merkezleri 3 boyutlu kısa filmlerini içeriyordu. müze sergileri, teknolojiyi james cameron’un 2003 yılında rms titanic’in sualtı enkazını araştıran uçurumların hayaletleri gibi kısa, eğitici filmlerde de ifadeler. film, zamanların başarılı filmlerinden tüm kadro ve kameran’a bir uzun metrajlı film için 3 boyutlu teknolojiyi için ilham verdi.

iki yıl boyunca, çok başarılı iki 3d film yayınlandı: spy kids 3-d: game over ve the polar express’in imax versiyonu, kadarki en başarılı 3 film çağına sahne oldu. Dijital prodüksiyon ve projeksiyondaki reklam, 3 boyutlu film yapımcıları ve stüdyolar için daha kolaydı. cameron daha gülümsüyor stereoskopik 3 boyutlu çekim yapabilen füzyon kamera sistemi birlikte geliştirecekti.

21. yüzyıl bastarısı

teknolojideki hedefle stüdyolar 3 boyutlu teknolojiyle daha hale geldi. disney, 2005 animasyon filmi 3 boyutlu küçük tavuk‘yi amerika devletleri’ndeki 100 tiyatroda yayınladı. 2006 yılını, film yapımcılarının ve stüdyoların 2d’de çekim filmini kullanarak 3 boyutlu film oluşturmasına veren bir süreç olan 3-d’ye dönüştürülen 20 boyutlu 2 boyutu içeren süperman dönüşleri: bir deneyim pi maxörlmes.d’yain pi maxörl3mes. bu dönüşümlere dönüşen ilk filmlerden biri, ekim 2006’da 3 boyutlu olarak yeniden yapılan 1993 yapımı Noel öncesi kabus eskimiş

Eğitim amaçlı eğitimler, özellikle bilgisayar eğitimi almak için bir 3 boyutlu film eğitimi almak. Ancak bu oyunus filmi, cameron’un hayaletleri abys of the abys’in yapımları 3 boyutlu film yapımlarını kullananların 2009 yılındaki bilim adamlarını kullananlar avatar filmiydi. avatar, sinema salonu in yüksek hasılat yapan filmi ve dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılat yapan ilk film oldu.

“avatar” örneğinde örnekgişe sınavı ve çığır teknik geliştirmeleriyle, 3-d artık kullanım için bir hile olarak görülmedi. Aynı zamanda benzer bir yerdeyı umarak, 3 boyutlu filmlerini büyümeyi, yaşam 2 boyutlu olarak 3 boyutlu olarak büyütüldü (C. 2011 yılı kadar, dünyadakiki çoğullar, oditoryumun tamamı 3 boyutlu bölümlerinin kullanımları. Çoğu şeyin, bunu yapmak için görsel efekt şirketi Gerçek Yönlendirme yönlendirmeni kullanır.

kalp kırıklığı:bilet bileti ve sahte 3d

3 boyutlu filmlerin popülaritesite, başka bir 3 boyuttan misafirimize geldiğimizden birkaç kişiden biri. ama bu sefer meselesi mesele değil. tiyatrolar, 3 boyutlu seçimlerin versiyonlarından daha pahalıya sattıkları için, izleyicilerin 3d yerine daha ucuz seçmeolasıları daha yüksek.

avatar ve martin scorse’nin hugo gibi diğer noktase filmlerinden farklı olarak, bugün çoğu 3 boyutlu canlı aksiyon filmi 2 boyutlu olarak çek ve daha sonra yaşanabilir. izleyiciler ve yetiştirmenler, avatar’da canlandırılan çizim 3 tasarımın büyütülebilir 3 boyutlu tasarımlar için hayaller için hayaller anlat. son olarak, 3 boyutlu televizyonlar artık mevcut ve günümüzde az sayıda öğrenciyi oluştururken, kendi evlerinde 3 boyutlu film izlemelerine izin verirler.

About the author

Admin

Leave a Comment