Entertainment

21. Yüzyılda Beyin – Steven Rose Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Written by Admin

21. Yüzyılda Beyin eseri mi? 21. Yüzyılda Beyinnin kitabının yazarı kimdir? 21. Yüzyılda Beyin konusu ve anafikri nedir? 21. Yüzyılda Beyin kitabı ne anlatıyor? 21. Yüzyılda Beyin PDF söyle link var mı? 21. Yüzyılda Beyinnin kitabının yazarı Steven Rose kimdir? Makale 21. Yüzyılda Beyin kitabı özeti, yorumları, incelemeleri ve incelemesi…

kitap

Kitap Künyesi

yazar: rosesteven

Kanıt: Levent Can Yılmaz

Orijinal ekle: 21. Yüzyıl Beyni: Zihni Açıklamak, Onarmak ve Manipüle Etmek

Yayın Evi: ginkgo bilim

ISBN’si: 9786056732201

Sayfa Sayısı: 400

21. Yüzyılda Beyin Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Londra’daki Açık Üniversite Beyin Araştırmaları Grubu olan kurucusu rosesteven, Beyin lisesi ilk evrimden bahsedersiniz. Canlılarla görünümlerini ve benzerliklerini ortaya koyuyor. Daha fazlası; beyin, tek bir döllenmiş yumurtadan veya akıl almaz karmaşık bir organ gibi açıklıyor. Son bilgi ve teknik incelemeleri gözden geçirerek geçmişe ayrıntılı incelemeler: Gelecek insan için elimizde mevcut olan?

“Rose, sevk edenle fiziki-biyolojik resmileri açık hale getiriyor.”

– Prof. Richard Lewontin (Harvard Üniversitesi) –

“Rose, bizi tanıyabilecek ve daha erken başlayacak olan-bilimin uygulamalarından başlamak ve başlamak üzere katlanarak artacak etik uygulayabilecek.”

– Doğa –

“Rose, ağırlıklı, kimyası ve genel çizgide belirgin bir şekilde öne çıkıyor.” – Bilimler –

“Eğer düşünürseniz yaşlıysanız ya da düşünmeyi yediyseniz bu kitabı mutlaka okumalısınız”

– Yeni Bilim Adamı –

21. Yüzyılda Beyin Alıntıları – Sözleri

 • “…belirli bir kültüre özgü incelikli gösterimi gösteren gülümsemeyişler”
 • Bilginin tek bir araç yok. Kendimizi ve çevremizi anlayabilmemiz için, şiir, roman, müzik ve başka bir başka da katkı sağlayabiliriz.
 • Evrimsel psikolojisinden bir başka örnek olmak Pinker’in Zihin Nasıl İşler? Kitabına başvuralım: Pinker küçükler, doğa manzarası ve akarsu, göl gibi sulak bölgeleriyle ilgili olanlardan hoşlanmadığınızı öne sürüyor, sözde Bayswater Road sanatını. Pinker, bu tercihin temelinin, gerçekleşmiş olan EEA türünden olması Afrika’da olması gerektiğidir. Bu gibi tipler iddialar kadar heybetli, temelleri o kadar çürük bir hal alıyor ve insanda bir konuşuyormuşsunuz gibi bir tat bırakıyor. İnsan merak ediyor, sadece Pinker hiç savana görüyor müdür? Bu sözde evrensel tercihler, Inuitler, bedeviler ve Amazon kabileleri tarafından ortak olarak paylaşılmakta fayda var mı?
 • Gezenimizdeki ekosteme ait olunma insan beyninin karşılıklı etkileşimine katılan sosyo-teknolojik, bir desteka destek olacaklarca ve önden yaklaşım ile insanda bildiğmagünd, evrende bildiğmagünd.
 • Beynin aşağı doğru tepki göstermez, sinirsel genel denemler olarak algılamalar olarak; kalp atış ve nefes alış hızının düzene girmesiyle. Söz konusu yakın ilişkili ve iki olabilen işlemler, çok sayıda farklı düzeylerde uygulanabilir. Hipotalinin hormonlarınına hazırlıklı olun. Hypofizlerinin hormonlarının, adrenalin hedeflerine sahip olmaları ve yumurtalık hormonlarını tattırır. Buna karşılık, pek çok beyinde (hipokampus, hipotalamus ve tonsil dahil) zenginleştirmeler, kortizol gibi stcroid hormonlara, oksitoksin ve vazopressin gibi peptit hormonlara ve aslında adrenalin tepki veren reseptörler taşırlar.
 • Genlerin tasarımında, bilimdeki evrim ve kadericiliğin terimlerinden bir aşılacaktır. Steven Pinker ‘genlerim benim benim hayatımı beğenmediği zaman, gitme da görüşlerimler’ deebilirmi, ya da göz atabilirler’ deyince, ya popüler bir ifadeyle’ bencil Gen bölümüs daha az popüler bir ifades’bencil replikatörünüze tekliğine karşı tarafımız şey şey’den farklı’deyebileceğim, aslında, ‘bilim arasında’ görüşleriyle öne sürdüler Ortam zenginleştirmeyen uyumsuzluğu dillendirmekten öte bir şey yapmazlardı.
 • Sinaps 20. sırasındaki nörofizyolog Charles Sherrington tarafından bulunarak tasarlandığından sonra, uzun yıllar boyunca beyindeki sinyallerin eğitimlerinin deların elektriksel ile yönlendirildiği düşünülmüş.

21. Yüzyılda Beyin İncelemesi – Şahsi Yorumları

21. Yüzyılda Beyin PDF söyle link var mı?

rosesteven – 21. Yüzyılda Beyin kitabı için en çok yapılan aramalardan de 21. Yüzyılda Beyin PDF bağlantısıdır. İnternette ücretli olarak satılan kitapların PDFleri. Ancak bu PDF’leri yasal olmayan satın almak ve kullanmak hema hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin PDF’leri piyasaya sürülecek.

kitap yazarı rosesteven Kimdir?

rosesteven Kitapları – Eselereri

 • Genlerimizden İbaret Değiliz
 • Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?
 • 21. Yüzyılda Beyin
 • Akil Kutusu

rosesteven Alıntıları – Sözleri

 • “Yeni sağ ideolojisi tuz bakımına sahip olmanın öneminden bahseder. Yatar. “(Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Sinaps 20. sırasındaki nörofizyolog Charles Sherrington tarafından bulunundan ve başlangıçtan sonra bile uzun yıllar boyunca beyindeki sinyallerin eğitimlerinin deların elektriksel ile yönlendirildiği düşünülür.21. Yüzyılda Beyin)
 • 21.yüzey yıldaki nörologlara göre bölümlerden donanım bölümlerine indirgenebilir; bu, insan aklındaki gelecekler tarafından oluşturulan katrillarca arasında hakkında dalgalanan-ileticidir. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • “Biyozm sanayileşmiş modern kapitalist toplumlardaan statüsü, açık ve güç eşitsizliğininnda ve insanlojin “temel” görüşün toplumların görüntüsü olarak düşünüldüğünde, genel olarak düşünülmüş bir şekilde düşünülmüş. araç olarak sıkılmak için bu kadar sıkışıklıktan dolayı bağdaştırma, o halde bu şekilde ve sıkılmaktır.” (Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Doğduğunuzda beyninizin oluşumu tamamlanmıştır; vücutlarının parçalarıyla karşılaştırıldıklarında bebeklerin kafalarının ya da bu kadar büyük beğenilmesinden dolayı. (Akil Kutusu)
 • Psikofarmakalog ve burada dünyada psikiyatr tarafından gözlenen gözlerle sınırlı sınırlı olan sınırlı teorik ve pratik problemler, DSM’nin halen görüşülip gözlemlenmesine bağlı olan, yani özünde fenomenolojik olanlarını göz önünde bulundurabilen teorik ve pratik problemler. Ne var ki, DSM’nin teşhislerine uyan nöro-kimyasal belirteçler o gün yoktu, bugün yok. DSM: Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • Tüm hizmetler – in çok da sözsüz olanlar -, test edilen kişiler; içeriksiz, bağlamasız eğitimleriyle, bir otoritenin gözetiminde ve her türlü testin içinde olan giyilebilir seçeneklerde da ceza kısıtlı uzun süreler harcama becerini edinmiş olup, buna bağlı. (Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Bir zamanlar simülasyonlar tarafından kullanılan hareket ve deneyimye yanıt olarak kullanım için teknik bir terim olan teknikler için kullanılan teknik bir terim olan [plastisite], ‘nöro-umut’un mottosu geldi. Kişisel gelişimler ve ergenler ile eğitim ailelerine yönelik eğitimler tarafından benimsenmiş, benim için gerçek anlamda tasarlanmış bir umuttur. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • 1990’larda “mutluluk ilacı” olarak tanıtılan ve kullanılan “iyiden daha iyi… daha çok öğrenci gibi” Prozac aylık aylık paket ilaçla yazılımıyla dünyanın en popüler antidepresanı tanıtımı. İlacın yanıyorsa – milyonki şiddete ve şiddete karşı dahildi- dolar Lilly 350. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • Aslında aklınızın işinin düşünmenize gerek yok; çünkü büyük bir bölümü otomatik olarak yapılmaktadır. (Akil Kutusu)
 • “…belirli bir kültüre özgü incelikli gösterimi gösteren gülümsemeyişler” (21. Yüzyılda Beyin)
 • 1969-1982 koleksiyonunun ABD’de en çok ilaç olan “diazepa”nın zirvesi 2.8 tablet ile 1978 yılıydı. “Annelerin küçük yardımcıları” olarak adlandırılmış durumdaki kadınlar için ideal bir ilaç diye toplantıda hem doktorlara hem de ABD’de halka arz edildi. İlacın ücret ödemesi yaygın olarak sorunlu değildir. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • Yeni model oluşturacak bir model; Tüm canlı organizmaların yaşam sürecinden kendi çevreleriyle etkileşim kurmalarını sağlayan zengin ve yaşam süreçlerinin bir parçası. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • “İnsan, bazı bir kaderin efendisidir: Suç, sevgili Brütüs, gelecekda değil, Suç bizdedir; kul oyunları için…” (Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Hevesli bilim adamları ve psikologlar; casus tahminenilenler, CIA’nın kendi ajanları özel pazarda kullanılan LSD’nin potansiyelini potansiyelini sahasında düşünülenti. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • ” günümüzde herkes bilimin… adiln egemen sınıftan, seçilmişin ve ırkın çıkarlarını hedeflediklerini ve daha bir toplumdan tasarlandığından da emin olunabilir.” (Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Dönüştürülen, ruh örneğini değiştirebilen ilaç uygulaması ve şekli, bir örnekle bağlama. Aslında, sadece sevindirmeyi ve acıyı azaltmayı söyleyebileceğini, vakada iyiye iyiye söylemesine açacağını söyleyemez. (Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Nörobilim yoğun pazarlanmış ekonominin bir parçası olan eşitsizliği ve yoksulluğu artıramaz, ne kadar iyi savunucuları olsa da. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)
 • Aslında, bugün “şimdiki insanlarla” dediğimiz kişide sadece birkaç kişilik olan ile ilgili olan bir yaşam ve insanlarla ilgili kişilerle olabilecek maskelerle yaratılabilecekler. (Genlerimizden İbaret Değiliz)
 • Beyin büyüme, sinapslar, periyodlar ve kortizol kullanım için gerekli velveleci uygun koşullara sahip olanlar çok küçük bir köprüdür ve en iyi de bunlaraklarını veya tasarımk olarak yapılandırılmış, iyi tasarlanmışden çok küçük bir yapıdır ve en iyi de bunlarak modellerini içerir. (Nörobilim Zihnimizi değiştirebilir miyim?)

About the author

Admin

Leave a Comment