Entertainment

2022 KPSS’ye giranlar şunu anlatıyor: “İnsanlar sınavlara çalışmak için Yediiklim Yayınevi’nden kitap almaya başlamaya başlayın”

Written by Admin

Kamui Seçme Sınavı’nın adı verilen KPSS günü Genel Kültür ve Eğitim Bilimleriundaki (Genel Kültür ve Eğitim Bilimleriundaki) Yediiklim Yayınevi’nde yayınlandığı ileri sürüldüğü. Resmi Gazete’de Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’ü görevden alındığı duyuruldu. Bu yıl KPSS’ye giran kişilerle teste katılmalarını iddialarını konuştuk.

Kamui Seçme Sınavı’nın “KPSS” terimiyle yapılan KPSS (Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Personeli ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya. Ölçme, konuyla ilgili olarak iddiaların asılsız olduğunu savunmaktadır. Konuyu siyasetin gündemde tutmaya yönelik, AKP Genel Başkanı ve Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili hazırlık yapılmayacak devlet Denetleme’na bir talimat verme Verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamui Seçmeı Personelinin seçme ve Yerleştirme Merkezi’ni seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’ün görevden alındığı Resmi Gazeteustos (3 Ağeteustos) ilan edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sosyal medyadan “KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, tamamlar zaten şaibeli, sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da için içinm. Sarayın kendi şa ibesini şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmedim, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz”. paylaşımını yaptı.

“Sınavin tercihimiz için tercihimiz var”

Geçen yıl Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olan AA, bu yıl sınava ikinci kere girdi. Dokuz ay boyunca sinava çok ciddi bir hazırlık hazırlıklarından bahsederek AA, “Eğitim dersleri ve çok zor bir deneme yapın yine çok güzel netler geceleme. Sınava şaibe karışması inanın dün sabahtan beri allak bullak bir aklı bıraktı bende. Masa başına oturmaktaydım halbuki çok güdü bu görene kadar. Sınavın tercihinde, seçimi var önden. Önümüzde daha fazla giraceğimiz sınavlar var, kafamızdaki soruları inanın çok gidiyordu” dedi.

“Bu oğlum benim için, yüksek lisans ile ABD’ye giden KPSS”

2019 yılında Fizik Tedavi Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun olan 25 EM, “Babam belediye işçisi; emeğiyle, alın teriyle beni okutmuştur. Bana harlık diye cebinde ki sonunu bana yolrken yurt dışında 50 lira ağlamışlığım var. Kötü koşullarda çalışıp günde sekiz saat alıp akşamdan önce KPSS dersaneye gitmedim, kitap satın almaya başladım. 2020 KPSS’den 89 puan aldım. Türkiyem yedi bin, atanacağımı düşünürseniz, yanıldınız, yetmedi veya puan olmadı. Ve yine bu bir buradan bir gezdim bir enkaz gibi” diyerek bir önceki sinav anlattı.

Bu yıl sınavının çok iyi ilerlemeli ve 90 üstü puanı alabileceğini düşünebildiğini anlatan EM, “Sınavda ilkdan itibaren bir gariplik sezdim, soru soruluyordur. Sınavdan bir kaç gün sonra telegram KPSS iddialar dönmeye başladı. Ve tüm KPSS’yi öğrenmek Yediiklim Yayınları’nı taramaya ve şok olduk. Aslında çok inandırıcı olduğu için ALES, YDS, YÖKDİL, KPSS gibi en az 30 ÖSYM’ye benzer bir şey Korkunç. Bu kadar aleni emek olmazdı çünküdiye ekledi.

Daha sonra anlaşılmadığını, yaşananların ÖSYM’nin iş bilmediğini anlatan EM, “Ben çok yoruldum, bıktım, tüketdim, omuzumda yük, sırtımda ailem. Bu oğul KPSS idil benim için. Yakında yüksek ABD’ye göre seçilmişlik seçiminde, bu pisliğin yozluğun kol gezdiğilara bir adım daha atmam” dedi.

“Şaibeden ziyade yanlış bilgi var”

Beslenme ve beslenme bölümü 25 beslenme programı VA, bu yılki diyet programı KPSS’ye hazırlanır. Bir önceki sinavda 88 puan alınacak VA, bu puanın atanmak için yeterli gelmediğini. genel olarak bir şekilde bir sınav olduğunu belirten VA, “Benim sınavım iyi geçti. Tedirginim. Benim atanma tercihim var. 90-91 puan almayı bekliyorum. ertelenecek diye endişeliyim. Sürecin takipçisiyim. Yayınevinin İnstagram’da canlı yayında aynı olduğu iddiası hakkında bilgi verildikten sonra nasıl soru sorulacağını ve sınavdan çıktığını söylüyorlar. Kitapta yayınlanmış bir soru yokmuş, öyle diyorlar” diye konuştu.

Ortada eğer şaibe yoksa ÖSYM hükümetinin neden görevden alındığını kendi kendine kendine aşık etmekten bahseder VA, “Karmakarışık bir durum var. Sorular zaten çok saçmaydı. Devletin hiçbir güvencesi yoktur. Bence biraz yanlış bilig yayılıyor kaygılı ve öfkeli olduğu için. Şaibeden ziyade yanlış bilgi var” dedi.

“Aklı ilkimize 2010’daki sınavdaki şifre meselesi geldi”

Bu yıl ilk defa KPSS’ye döndür 22 RS, tarih bölümü yemek pişirmek için. Sınava yaklaşık bir ay çalışan RS sınavına şaibe karışmasıyla ilgili: “Çevremde sinava giranler ve benim için büyük bir şok oldu. Aklımıza ilk 2010’daki sınavdaki şifre meselesi geldidiye konuştu.

Şu an gerçekleşenlerini yapabildiklerini, anlatı tarafından doğru düzgün ve bir gelen RS’yi gönderdiklerini anlatın, “Bu bir amaç mü? Bundan sonra yapılacak olan şeyden bir şey mi, sınavdan hazırlayanlar mı hazırlanacak? Şaibeden beğenmedim iyi yapamama mı var, Bunu bilmeyince de ne gibi bir tepki göstermemize emin olamıyoruz” söyle devam etti.

“İnsanlar sınavlara çalışmak için Yediik Yayınevi’nden kitap almaya başlama”

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü 31 kullanım hakkında OT, sinava yaklaşık bir sene boyunca hazırlanmış. Yaşananların çok motive edici olduğunu söyleyebilirsiniz OT, “Yaşananların düzeltilemeyecek olması. Soruların yakın arkadaşı; Şıklar, günlüklar vedaki gibi vakaların aynı olduğu gibi bir şey gibi görünüyor. Sınavın iptal edilmesidir. Gereğinin katkısına da güveniyoruz” dedi.

10 gün sonra alan sınavıyla ilgili olduğunu söyleyebilirsiniz OT, şöyle devam etti: “Bu süre ertelenecek mi, bekleyecek, iptal edilecekse ne yapılacak. Zaman kısıtlı. Ben şu an çalışmalı mıyım, nereden, hangi kaynaktan çalışmalıyım? İnsanlar Yediiklim Yayınevi’nden kitap almaya başlayın sınavlara çalışmak için. Ben de almalı mıyım onu ​​​​düşünüyorum.”

Sınava girmeyi beklemediğini ama bir yandan da karşılaşmalara gelmediğini söyle, ona Sınavı getiren OT, “İnsan kendi başına anlıyor. Bir sene hazırlandım, daha uzun da var, insanlar yıllarını veriyor. Psikolojik olarak kötükünden” deyin devam etti.

Ne yapsınlar, aklımızdaki şüpheleri yok edemeyecekler”

Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2016 yılı mezun olan 27 mezun Ü.E. Bir önceki sinavdan 85 puan alan Ü.E., bu yılki sinavdan 88.89 puanını dile getirdi. Sınava kesinlikle şaibe karıştığını söylüyorsun Ü.E., “Bu kadarı olamaz. Bunun kadar gözde olması çok enteresan. Ben izin alıp sinava çalıştım. Simdi sınavları tekrarlanırsa nasıl tekrar kullanıma alınır? Budan daha yüksek alırsam tekrar sınavlardan alınırsam ne olacak?” sağır demek

Ü.E., şunları ekledi: “Ne yapsınlar, aklımızdaki şüpheleri yok edemeyecekler. Sorun kişiyle ilgili değil sistemsel bir sorun. Soruları, cemaatle, siyasilerle ya da yayınevleriyle hazır ne hazırlıklar yapıyoruz.

About the author

Admin

Leave a Comment